test

Łomża
Parafia św. Brunona


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona

V Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2015 r.

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.  Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, będą mogły uczynić to  na Mszę św.  o godz. 1800,
W tym dniu odbędzie się również Marsz Życia z Kościoła Św. Andrzeja Boboli do Katedry. Po Mszy Św. o godz. 17.00 - odprawionej w kościele Św. Andrzeja Boboli.

3. W czwartek – 26.marca odbędzie się zbiórka elektrośmieci organizowana przez Stowarzyszenie "Kościół w Potrzebie" - elektrośmieci można składać na parkingu parafialnym w wyznaczonym miejscu.

4. W piątek zapraszam na drogę krzyżową, a dziś i w przyszłą niedzielę na gorzkie żale – o zwykłej porze.

5. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Procesja na sumie o godz. 11.00.

6. W Niedzielę Palmową przed kościołem odbędzie się Kiermasz Wielkanocny - będzie można nabyć ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci i młodzież z Parafialnej Świetlicy.

Posłaniec Św. Brunona

Zobacz