test

Łomża
Parafia św. Brunona


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona

IX Niedziela Zwykła  - 29 maja 2016 r.

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę
i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 1800 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 1800

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła.

4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 700 i 1800.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będziemy zawierzać je dobremu Bogu na Mszy Świętej z ich szczególnym udziałem o godz. 1300.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, o godz. 18.00 Msza Św. z Nieszporami, procesją wokół kościoła oraz poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Komunikat dotyczący

obchodów 25. rocznicy Pielgrzymki do Łomży św. Jana Pawła II

4 - 5 czerwca 2016 r.

 

W roku 1050. rocznicy Chrztu Polski, w czasie trwania Roku Miłosierdzia oraz w trakcie przygotowań do 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Kościół Łomżyński dziękuję Bogu za obecność na naszej ziemi św. Jana Pawła II. Przed 25 laty, 4 i 5 czerwca 1991 roku, Papież Polak nawiedził Łomżę głosząc Ewangelię mieszkańcom naszej Diecezji, w szczególności rolnikom i spotykając się ze Wspólnotą Litewską.

Pragniemy w sposób uroczysty uczcić tę rocznicę poprzez modlitwę, refleksję i spotkania kulturalne. Zapraszamy zatem całą wspólnotę Diecezji Łomżyńskiej do udziału w celebrowaniu jubileuszu tego szczególnego wydarzenia.

 

Program:

Sobota - 4 czerwca 2016 r.

10.00 - 13.30 -  spotkanie kapłanów Diecezji Łomżyńskiej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

14.00 - 16.00 - konferencja naukowa pod tytułem: „Od Chrztu Polski do epoki św. Jana Pawła II”, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, z udziałem prof. dra hab. Jana Żaryna z UKSW w Warszawie oraz p. Andrea Tornielli, znanego włoskiego watykanisty z Rzymu. Do udziału w konferencji zaproszeni są księża, katecheci, członkowie ruchów i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Łomży.

18.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w Katedrze Łomżyńskiej.

18.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

19.00 -  Koncert „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” w wykonaniu Studia Wokalnego EMDeK pod kierownictwem p. Magdy Sinoff w Katedrze Łomżyńskiej.

20.00 - czuwanie modlitewne mieszkańców Łomży przy Ołtarzu Papieskim obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Niedziela - 5 czerwca 2016 r.

Odpust Matki Bożej Łomżyńskiej - Pięknej Miłości w Katedrze Łomżyńskiej

18.00 - uroczysta Msza św. dziękczynna za Pielgrzymkę do Łomży św. Jana Pawła II i za koronację Obrazu Matki Bożej Łomżyńskiej - Pięknej Miłości, pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego.

19.00 - Koncert „Cantate Deo”  (Katedra Łomżyńska) w wykonaniu Filharmonii Kameralnej w Łomży pod dyrekcją p. Jana Miłosza Zarzyckiego oraz połączonych chórów: „Amici” z parafii pw. św. Brunona w Łomży, „Santiago” z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, „SpesUnica” z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Łomży oraz „Cantilena” z II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

 

Posłaniec Św. Brunona

Zobacz