test

Łomża
Parafia św. Brunona


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona

VII Niedziela Wielkanocna - Święto Wniebowstąpienia Pańskiego 17 maja 2015 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

3. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

4. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.

5. Parafia nasza organizuje kolonie dla dzieci w Ośrodku Caritas w Ptakach k. Nowogrodu w daniach 27 czerwca - 3 lipca. Zapisy i więcej informacji u ks. Piotra Ogrodowicza. tel. 86 2169450

Posłaniec Św. Brunona

Zobacz

KOMUNIKAT WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN DOTYCZĄCY WARSZTATÓW DLA RODZICÓW:

„Jak rozmawiać z dziećmi o miłości?”

„Jak rozmawiać z dziećmi o miłości? – czyli wychowanie seksualne w rodzinie.” – to temat warsztatów dla rodziców organizowanych przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin w Centrum Katolickim przy parafii pw. Krzyża Św. w Łomży, w sobotę 23 maja 2015 r., w godzinach od 10:00 do 14:00.  Wśród poruszanych tematów znajdą się następujące:

  • prawidłowy przebieg rozwoju psychoseksualnego dzieci;
  • zachowania dzieci budzące niepokój rodziców, ich interpretacja i sposoby rozwiązywania;
  • praktyczne wskazówki dotyczące rozmów z dziećmi o sprawach ciała, życia i miłości;
  • ochrona dzieci przed wykorzystaniem seksualnym;
  • przygotowanie dzieci na przemiany związane z dojrzewaniem.

Warsztaty poprowadzą Państwo Małgorzata i Piotr Ogrodowczykowie, wykładowcy Studium Życia Rodzinnego w Łomży specjaliści zajmujący się zagadnieniami wychowania i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży, posiadający wieloletnią praktykę w indywidualnej pracy konsultacyjno-terapeutycznej. Państwo Ogrodowczykowie towarzyszą małżeństwom w kryzysie, prowadzą liczne konferencje, kursy przedmałżeńskie, autorskie warsztaty dla rodziców oraz posługują w poradni życia rodzinnego.

Do udziału w warsztatach zapraszamy rodziców razem bądź pojedynczo (dobrze gdyby był tata w szczególności gdy są synowie). W spotkaniu mogą uczestniczyć także rodzice samotnie wychowujący dzieci. Koszt udziału w warsztatach to jedynie 10 zł od osoby. Zgłoszenia: Wydział Duszpasterstwa Rodzin tel. 86 473 46 22 (w godz. od 8:30 do 13:00) bądź Łukasz Wojciechowski + 48 669 821 414.

ks. Jacek Kotowski

Przewodniczący

Wydziału Duszpasterstwa Rodzin