test

Łomża
Parafia św. Brunona


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona

IV Niedziela Adwentu rok B   21. 12. 2014 r.

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2. W środę – ostatnie „Roraty” rano o godz. 700. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800.

 

3. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd.
Do gazetki dołączony jest "Chrześcijański Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej", zachęcamy do skorzystania z tej pomocy podczas wigilii.  Zachowajmy  także zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

4. O północy ze środy na czwartek zapraszamy na Pasterkę, od  godz. 2300 wieczór kolęd.

5. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Porządek Mszy świętych godz. 700, 900,1100,1300,1800.

Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

6. W piątek – drugi dzień świąteczny, Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych godz. 700, 900,1100,1300,1800.

7. Dziś przed kościołem odbywa się jarmark bożonarodzeniowy. Można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez młodzież i dzieci z naszej parafialnej świetlicy. Dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczony będzie na na Świetlicę Parafialną.

 

Zapraszamy do czytania   parafialnej gazetki - Posłaniec Św. Brunona - Zobacz