test

Łomża
Parafia św. Brunona


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona

III Niedziela Wielkiego Postu   -  19 marca 2017

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.

2. W Poniedziałek - 20 marca - po Mszy Św. o godz. 18.00 - spotkanie Biblijne w sali Konferencyjnej przy Kancelarii Parafialnej.

3. We wtorek - 21 marca - o godz. 18.00 - Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie

4.W przyszłą niedzielę w parafii naszej rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Módlmy się o dobre przeżycie tych rekolekcji przez całą naszą parafię.

5. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

6. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

7.  W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.  Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. A będzie Duchową Adopcję można będzie podjąć na Mszy Św. o godz. 18.00 – zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę ratowania życia nienarodzonych.

W Łomży odbędzie się "Marsz Życia" - z parafii pw. Bożego Ciała do Katedry. O godz. 15.00 - Msza Św. w parafii Bożego Ciała, o godz. 16.00 - rozpoczęcie Marszu.

8. W poniedziałek - 20 marca o godz. 16.00 - w parafii naszej rozpocznie się tygodniowy Kurs Przedmałżeński - zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

Posłaniec Św. Brunona

Zobacz