test

Łomża
Parafia św. Brunona


Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona

I Niedziela Adwentu    - 29 listopada 2015


1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy codziennie o godz.700.

3.  W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo W pierwszy piątek zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 1800.  W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi.

4. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy włączyli  się w przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z Domu Dziecka z Ukrainy. Paczki zostaną przekazane na Ukrainę w najbliższy wtorek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa;
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej;
  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym
    i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych – naszych parafian borykających się z tym problemem zawierzymy w czasie modlitwy adoracyjnej i Mszy Świętej.

 

 

Posłaniec Św. Brunona

Zobacz